LIDÉ PRO HRADEC KRÁLOVÉ


Jana Šandová
Jana Šandová

1. Jana Šandová (38), zdravotnice, radiologická laborantka ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Má velmi ráda přírodu a lidi obecně.

Budovatelka, vizionářka s pozitivním přístupem k životu. Organizátorka společenských a kulturních akcí.  Včelařka a ochránkyně přírody s alternativním přístupem ke zdraví a životu. Krajská zastupitelka a členka sociálního výboru kraje. Dobrovolná hasička, která ve svém profesním, tak osobním životě, celý život pomáhá ostatním, vnímá a reaguje na potřeby lidí kolem sebe. Právě tento postoj chce přinést i do vedení města.Lukáš Fiedler
Lukáš Fiedler

2. Lukáš Fiedler (35), právník, advokát, v soukromí sportovec, cestovatel s láskou k horám. 

Poslední 4 roky zastupuje zájmy města v Leteckých službách, provozovateli hradeckého letiště a v Kongresovém centru Aldis. Jako právník může své profesní zkušenosti a přehled přinést i do záležitostí správy města. 

Jan Groh
Jan Groh

3. Jan Groh (43), energetický manažer, elektrotechnik, odhadce majetku.

Poslední 4 roky je předsedou městské komise pro památky a již 8 rokem zastupitelem města, kde jeho prioritami jsou mj.  správa majetku, energetika, energetický krizový management a racionální péče o kulturní a architektonické dědictví a památky.

Jan Fajfr
Jan Fajfr

4. Jan Fajfr (44), stavební technik, aktivně se zájímá o různorodé charitativní projekty.

Působí mj. jako přísedící soudce Okresního a Krajského soudu. V politice je nováčkem od něhož si slibujeme nové pohledy a nápady. Chtěl by se věnovat bytové politice města a dostupnosti bydlení pro mladé rodiny i obecně.  

Jiří Gelbič
Jiří Gelbič

 5. Jiří Gelbič (74), ekonom, milovník sportu a zodpovědný hospodář                

Předseda finančního výboru, člen dozorčí rady fotbalového klubu FC HK a zastupitel města. Rodilý Hradečák a celoživotní hradecký patriot, který v Hradci Králové prožil i svou bohatou profesní kariéru. V zastupitelstvu se zaměřuje na oblasti bydlení, dopravy, sportu, kultury a sociální oblasti.

Miloslav Nejedlý
Miloslav Nejedlý

6. Miloslav Nejedlý (76), ekonom, expert na veřejnou správu a veřejné finance     

Původem z Jižní Moravy, tedy milovník vína a dobré nálady. Téměř 50 let Hradečák, dlouhá léta působící v oblasti ekonomiky, veřejných financí a rozpočtů mj. na okresním i krajském úřadě, ministerstvu financí. Působil také na magistrátu města a zná ho tak dokonale zevnitř.


Jiří Mašek
Jiří Mašek

7. Jiří Mašek (64), lékař, poslanec,  sběratel veteránů, bývalý ředitel Zdravotnické záchranné služby Hradec Králové

30 let lékař, záchranář, v pomoci lidem pokračuje nyní v politice. Jako poslanec bojuje ve sněmovně za zájmy města i kraje, mj. byl jedním z těch, kteří výrazně pomohli urychlení stavby dálnice D11 a D35, které výrazně ulevily hradecké dopravě. Aktivně prosazoval  dlouho očekávané zahájení stavby fotbalového stadionu, úspěšnou revitalizaci kempu Stříbrný rybník, odložení uspěchané plynofikace elektrárny Opatovice a další projekty pro Hradečáky.

Andrea Turková
Andrea Turková

8. Andrea Turková (42), zdravotní sestra v sociálních službách, má srdce pro seniory a také má ráda jakákoli zvířátka                          

Působí ve spol. Domácí péče, poskytující služby seniorům, poslední 4 roky byla členkou Rady města a zaměřovala se právě na sociální činnost, mj. se aktivně podílela na vzniku Odlehčovací služby v Honkově ulici i dalších sociálních projektech. 


Jiří Kos
Jiří Kos

9. Jiří Kos (54), manažer ve stavebnictví, sportovec tělem i duší                                       

Je členem představenstva fotbalového klubu FC HK a vášnivým fanouškem hradeckého fotbalu, dále místopředsedou sportovní komise a zastupitelem města. V komunální (městské) politice je zkušeným zastupitelem, působícím v hradeckém zastupitelstvu již 8 rokem. Jeho velkým koníčkem je cyklistika, jíž se začal věnovat i na závodní úrovni. 


Denis Doksanský
Denis Doksanský

10. Denis Doksanský (49), ředitel Sion škol, manažer, pořadatel akcí pro rodiny a děti. Má rád sport, hudbu a nejen tu rockovou i život obecně.

Přes 20 let je pořadatelem akcí jako Hradecká drakiáda, Město plné lampionů, Karneval na ledě, jichž se zúčastnily tisíce hradeckých dětí a dalších společenských událostí. Jako ředitel SŠ, ZŠ, MŠ a DDM je prakticky stále obklopen studenty, dětmi, učiteli či rodiči. Je členem dozorčí rady hokejového klubu Mountfield HK a poslední 3 roky také městských komisí pro školství a pro sport.

Jindřich Outlý
Jindřich Outlý

11. Jindřich Outlý (60), manažer, odborník na státní správu a státní i městské podniky a organizace                                                                               

V politice působil 4 roky jako krajský zastupitel a předseda kontrolního výboru  Královéhradeckého kraje. Léta se pohybuje v manažerských pozicích v soukromé sféře i státních podnicích, mj. jako obchodní a marketingový ředitel České pošty, dříve např. ve společnostech Coca-Cola, Philip Morris, Český Telecom apod. Za svou prioritu považuje nastavování transparentního systému řízení a odbourávání klientelismu a korupce, které jsou žábou na prameni zdravé ekonomiky. 


Pavel Marek
Pavel Marek

12. Pavel Marek (52), náměstek primátora, podnikatel, majitel obchodu TN Trade, milovník kultury obecně a zvláště folkové muziky

Jako náměstek primátora měl na starosti majetek a městské organizace, je předsedou kulturní komise, členem představenstva hokejového klubu Mountfield HK, posledních 8 let je zastupitelem města, mimo politiku je úspěšným podnikatelem.


Monika Štayrová
Monika Štayrová

13. Monika Štayrová (59), náměstkyně primátora, kontrolorka Nejvyššího kontrolního úřadu. Její zálibou je příroda, cyklistika, kultura a její rodina.

Jako náměstkyně primátora měla na starosti ekonomiku, dotace a oblast kultury, posledních 8 let byla zastupitelkou města, pátým rokem je také krajskou zastupitelkou se zaměřením na rozpočet kraje. Je předsedkyní správní rady Klicperova divadla o.p.s..

Libuše Friedlová
Libuše Friedlová

14. Libuše Friedlová (60), učitelka, zastupitelka města, má ráda hudbu a tanec, miluje Chorvatsko, ale především je svým srdcem i duší pedagožkou.                               

Je učitelkou na ZŠ, v minulosti byla učitelkou MŠ i její ředitelkou. Je členkou Expertní skupiny pro školství při PS Parlamentu ČR, členkou Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Královéhradeckého kraje a členkou školské komise města. Je aktivní zastupitelkou města, věnuje se otázkám dotační politiky a ekonomiky města, sociálních věcí, kultury a sportu. Působí 
v Dozorčí radě Dopravního podniku města HK a ve správní radě Filharmonie Hradec Králové.

Miroslav Janů
Miroslav Janů

15. Miroslav Janů (36), manažer prodejny Lidl na Slezském předměstí                                                                                                           
V politice je úplným nováčkem, o to více je jedním z lidí, kteří mohou přinést čerstvý vítr do hradecké městské politiky.

16. Gabriela Lánová (50),          překladatelka, lektorka cizích jazyků

19. Šárka Kollárová (38),               radiologická asistentka

22. Lukáš Hartig (35),                           vývojový konstruktér

25. Petr Dokládal (79),                        obchodní zástupce v důchodu

28. Milan Bouček (65),                             sanitář v důchodu.  

31. Pavlína Nevařilová (43), švadlena

34. Miroslav Trávníček, (74) publicista

37. Roman Chromý (56), technik

 17. Kateřina Voxová (42),                               SW support v zemědělství

20. Markéta Mašková (28),          podnikatelka v gastronomii

23. Vilém Rosický (43),                  radiologický asistent

26. Pavel Vopálka (38),                            vedoucí obchodního střediska

29. Lucie Hartigová (38), fyzioterapeutka

32. Irena Boučková (43), kadeřnice

35. Petr Kadavý (51), automechanik

18. Tomáš Zeman (30),                               voják z povolání  

21. Jan Freiberg (30),                          sanitář ve FNHK        

24. František Stejskal (44),              vedoucí servisního oddělení

27. Jiřina Gabriela Wágnerová (71), pedagožka

30. Vladimír Špěpán (60), dělník 

33. Roman Žák (63), vedoucí velínu

36. Martin Nevařil (45), řidič                                                     K představení našich 37 kandidátů pro zářijové komunální volby,

si dovolujeme připojit také pár slov k tomu, co pro nás při jejich výběru bylo důležité. 

Správa města není o tom, kdo je z jaké partaje, ale o tom, zda jsou opravené chodníky a silnice, zda je město čisté, zda je dost laviček, zda jsou parky udržované a je v nich příjemné pobýt apod. A také o tom, aby magistrát byl servis obyvatelům města, nikoli úřad, který na ně dohlíží a všichni mohli zažívat, že se jim na městě vždy snaží pomoci.

Jde o to, aby v zastupitelstvu byli lidé, kteří si to uvědomují a chápou, že jsou tam od toho, aby spolupracovali na tom, aby se nám všem v Hradci žilo co nejlépe a právě k tomu jim dávají obyvatelé města na 4 roky pověření, aby se za ně o městské záležitosti starali. Nikoli, aby se dohadovali o hloupostech a "hráli si na velkou politiku". To podstatné je, zda lidé, kteří v něm zasednou, jej budou vnímat jako nástroj, jak naše město vylepšovat, budovat a pozitivně měnit, nebo zda jej pojmou jako politické kolbiště.

Právě s tímto nastavením jdeme do městských voleb, nabídnout Hradečákům své služby, náš čas, zkušenosti i energii a starat se za ně o obyčejné věci, aby se nám tu dobře žilo. Nemáme v plánu vyhlašovat, s kým se určitě nebudeme bavit, natož spolupracovat. Důležití jsou pro nás všichni obyvatelé města, včetně těch, kteří dají své hlasy jiným. Považujeme za správné komunikovat se všemi zástupci obyvatel našeho města a spolupracovat s nimi na správě města, bez ohledu na to, kdo bude v koalici či pozici.

Jde nám prostě o Hradec, ať je tím nejlepším místem pro život. 

ANO, měníme Hradec...!